اینترنت 5G برای هنگ‌کنگ

تاریخ: 96/9/18

هنگ‌کنگ یکی از نخستین مناطقی از جهان است که قصد دارد به زودی نسل جدید اینترنت پرسرعت 5G را برای کاربران خود فراهم آورد.

از آنجا که اخبار نسل جدید اینترنت 5G درگوشه و کنار جهان منتشر شده و کاربران بسیاری نیز درانتظار اجرای هر چه سریع‌تر آن هستند، کشورهای زیادی با همکاری اپراتورهای اینترنت در جهان درصدد برقراری این نسل جدید ازاینترنت هستند.
طبق مقامات رسمی و مسئولان مربوطه، هنگ کنگ قصد دارد تا سال ۲۰۲۰ میلادی یعنی تا دو سال دیگر، فناوری جدیدترین و پرسرعت ترین نسل اینترنت 5G را به منظور تسهیل و تسریع در فعالیت های اینترنتی به کاربران هنگ کنگی ارائه دهد.
بر اساس گزارش های منتشر شده، قرار است سال آینده با همکاری اپراتورها و شرکت های بزرگ مخابراتی و فناوری و ارتباطات این کشور، کلید برقراری و راه اندازی نسل جدید اینترنت 5Gدر هنگ کنگ زده شود.
در حال حاضر شبکه اینترنت هنگ کنگ 4G بوده و با سرعت دانلود ۱ گیگابیت بر ثانیه در حال خدمات رسانی به کاربران است. این در حالیست که سرعت دانلود نسل جدید اینترنت 5G حداقل ۱۰ مگابیت بر ثانیه است بنابراین برقراری و راه اندازی آن می تواند کمک بسزایی به کاربران در انجام فعالیت های اینترنتی شان کند. با بهره مندی از این نسل جدید از اینترنت، کاربران قادر خواهند بود فیلم ها و ویدیوهای باکیفیت و باحجم بسیار بالا را در مدت زمان بسیار کمتری دانلود یا بارگزاری (آپلود) کنند.
چارلز موک – یکی از مقامات بخش فناوری و ارتباطات هنگ کنگ – در این خصوص عنوان کرده است که برقرای فناوری نسل جدید اینترنت 5G در هنگ کنگ به مراحل پایانی خود رسیده است و می توانیم براحتی آن را بر روی زیر ساخت های کنونی اینترنت 4G خود نصب کنیم بدون آنکه نیازی به جایگزینی کامل برج های سلولی مان باشد.
وی بر این باور است که کنفرانسی که قرار است در سال ۲۰۱۹ میلادی در هنگ کنگ برگزار شود، می تواند زمینه ساز بستری مناسب برای راه اندازی کامل نسل جدید اینترنت در این کشور شود چراکه توسعه دهندگان و اپراتورهای بزرگ و سرشناسی در آن شرکت خواهند کرد و به رقابت تنگاتنگی خواهند پرداخت.

 

 

منبع: ایتنا