محصولات بعدی سامسونگ از فلزی جدید بهره خواهند برد

تاریخ: 96/10/30

کمپانی سامسونگ در طی روزهای گذشته به ثبت تجاری فلز جدیدی دست‌زده است که به‌احتمال‌زیاد از آن در ساخت پرچم‌دارهای آیند خود استفاده خواهد کرد.

کمپانی سامسونگ در طی روزهای گذشته به ثبت تجاری فلز جدیدی دست‌ زده است که به‌احتمال‌ زیاد، از آن در ساخت گوشی‌های پرچم‌دار آینده خود استفاده خواهد کرد.
 
به‌ تازگی شرکت سامسونگ، آلیاژ منیزیومی جدیدی را ایجاد کرده است که نسبت به نسخه‌های آلومینیومی از وزن کمتری برخوردار بوده و البته مقاوم‌تر است.
این آلیاژ منیزیومی که با نام "فلز 12" نیز شناخته می‌شود، از سوی کمپانی سامسونگ به‌صورت رسمی به ثبت تجاری رسیده است و بطوریکه گفته می‌شود، به‌زودی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 
البته لازم به ذکر است که کمپانی سامسونگ نوت‌بوک 9 سال 2018 میلادی را نیز با استفاده از این آلیاژ ساخته و از نتیجه کار نیز رضایت داشته است.

بر همین اساس می‌توان حدس زد که دستگاه‌های هوشمندی که شرکت سامسونگ در دستور کار خود دارد، از قبیل سامسونگ گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس نیز با استفاده از این آلیاژ ساخته خواهند شد.
 
جالب است بدانید که این اولین باری نیست که سامسونگ از آلیاژ منیزیوم در ساخت دستگاه‌های هوشمند خود بهره می‌برد، و پیش‌ از این و در سال 2014 میلادی هم نسخه‌ای از گلکسی اس 7 را با نوع خاصی از آلیاژ منیزیوم ساخته و روانه بازار نموده بود.
 
به این وجود نتیجه حاصله در این رابطه برای سامسونگ رضایت‌بخش نبوده و تولید انبوه دستگاه‌های مبنی بر آلیاژ منیزیومی تا به امروز به تأخیر افتاده است.

 

 

منبع: ایتنا