95 درصد سازمان‌های بریتانیا، تحت پوشش اینترنت فوق پرسرعت

تاریخ: 96/11/16

در حال حاضر بخش اعظم کاربران عام بریتانیا در خانه‌های خود به اینترنت با حداقل سرعت 24 مگابیت در ثانیه دسترسی دارند.

امروزه برنامه‌ریزی و عملیاتی کردن یک کسب‌وکار و اداره شرکت و سازمان، بدون تردید به داشتن ارتباط شبکه‌ای قوی، سریع، پایدار و امن نیازمند است. شاید از همین روست که سرعت هر چه بیشتر دسترسی به اینترنت، رابطه مستقیم با گسترش صنایع و نیز رشد اقتصادی کشورها دارد.
اخیراً در گزارشی تحقیقی اعلام شده که خطوط پهن‌باند فوق پرسرعت بریتانیا -که از آن با نام «سوپرفَست» یاد می‌شود- هم اکنون 95 درصد از تمام کسب‌وکارهای این منطقه را تحت پوشش خود قرار داده است.

دولت بریتانیا طی چند سال گذشته، برنامه‌ریزی و نیز سرمایه‌گذاری‌های فراوانی انجام داده تا خطوط پهن‌باند فوق پرسرعت را در این کشور راه‌اندازی و دسترسی به آن را تسهیل نماید.
در آخرین گزارش منتشر شده در خصوص نتایج این طرح، مشخص شد که دولت بریتانیا در این زمینه توانسته است به خوبی به اهداف خود دست یابد.

در این خصوص گفتنی است، در حال حاضر بخش اعظم کاربران عام بریتانیا در خانه‌های خود به اینترنت با حداقل سرعت 24 مگابیت در ثانیه دسترسی دارند و طبق اعلام خبرگزاری «تینک‌برادبند»، دولت بریتانیا ادعا دارد تعداد بسیار اندکی از ساکنان این منطقه هستند که سرعت اینترنت آنها از 24 مگابیت در ثانیه کمتر است.

فراگیری این طرح به حدی است که در این زمینه گفته می‌شود برخی شهرهای بریتانیا به صورت 100 درصد تحت پوشش این شبکه پهن‌باند قرار گرفته‌اند، اما در مجموع می‌توان گفت 95 درصد تمام سازمان‌های بریتانیایی از خدمات این شبکه پهن‌باند استفاده می‌کنند.

دولت بریتانیا اعلام کرد به سرمایه‌گذاری‌های خود در این زمینه ادامه می‌دهد و سال 2020 میلادی 100 درصد مردم این منطقه با حداقل سرعت 24 مگابیت در ثانیه در اینترنت حضور خواهند داشت. البته در  این زمینه، کسب‌وکارها و سازمان‌ها به طور ویژه در اولویت قرار خواهند داشت.

 

 

منبع: ایتنا