گوگل دکمه View Image را از جستجوی تصاویر خود حذف کرد

تاریخ:96/12/8

گوگل به‌تازگی تغییری در جستجوی تصاویر خود به وجود آورده که خیلی از کاربران را ناراحت کرده است. این تغییر حذف دکمه نمایش عکس اصلی (View Image) از زیر نتایج جستجو گوگل است؛ این دکمه وقتی روی یک تصویر در صفحه جستجو کلیک می‌کردید ظاهر می‌شد و به شما اجازه می‌داد بدون رفتن به سایت اصلی عکس را در سایز اصلی ببینید. این قابلیت واقعا کار کاربران را راحت می‌کرد.

حالا با حذف این دکمه برای دیدن تصاویر در ابعاد کامل مجبورید به وب‌سایت منبع بروید و به دنبال عکس مورد نظر بگردید. ظاهرا دلیل این کار فشارهایی بوده که از سوی عکاسان حرفه‌ای و ناشران به گوگل وارد شده است. این افراد معتقدند با دسترسی آسانی که دکمه View Image به تصاویر فراهم کرده، دزدیدن آن‌ها را به کار آسانی تبدیل کرده است.

با حذف دکمه View Image، اگر بخواهید تصویر را در ابعاد کامل ببینید مجبورید روی دکمه Visit کلیک کنید و از وب‌سایت منبع آن را ببینید. با این کار وب‌سایت‌ها می‌توانند تبلیغات خود را به نمایش بگذارند و از این طریق بیشتر درآمدزایی داشته باشند، درکنار این که اطلاعات مرتبط با کپی‌رایت تصاویر را هم به بازدیدکنندگان یادآوری کنند.

خوشبختانه یک راه ساده برای دور زدن این محدودیت گوگل وجود دارد: روی عکس کلیک راست کنید و سپس گزینه open image in new tab یا view image (بسته به مرورگر متفاوت است) را بزنید تا تصویر در اندازه کامل برای شما باز شود.

نکته دیگر این است که گوگل به غیر از حذف دکمه View Image، دکمه جستجو با تصویر (Search by (Image را هم از موتور جستجویش حذف کرده است. پیش از این وقتی تصویری را در صفحه جستجوی تصاویر گوگل باز می‌کردید دکمه‌ی جستجو با تصویر ظاهر می‌شد. اما خوشبختانه هنوز سرچ معکوس گوگل کار می‌کند و می‌توانید به‌راحتی تصویری را با کشیدن به جستجوی تصاویر گوگل آورده و در این قسمت رها کنید تا عکس‌های مشابه آن را برای شما جستجو کند و نمایش دهد. به نظر می‌رسد دلیل حذف این دکمه هم به این موضوع برمی‌گردد که افراد از آن برای یافتن تصاویر بدون واترمارک استفاده می‌کردند.

 

 

منبع: دیجیکالا