تولید آخرین پاگانی هویرا کوپه با موتور V12 مرسدس

تاریخ:97/2/1

آخرین پاگانی هویرا کوپه به زودی توسط کمپانی خودروساز ایتالیایی به خط تولید وارد می شود. طبق گزارش ها در روز سه شنبه، این کمپانی سازنده ابرخودرو باید آخرین جزئیات هویرا را در تقریباً در دو ماه تکمیل کند. آخرین خودروی تولید شده این برند در واقع صدمین نمونه از هویرا خواهد بود. این خودرو نیز مانند 99 خودروی پیش از خود دارای موتور منحصر به فرد V-12 6.0 لیتری با توربو شارژ دوگانه مرسدس AMG خواهد بود که 700 اسب بخار قدرت و 811 پوند بر فوت گشتاور تولید می کند.

پاگانی در توافقی با AMG تعداد 100 موتور را سفارش داده بود که این دلیل پایان یافتن داستان هویرا پس از 7 سال است. این ابرخودرو ابتدا در سال 2011 و به دنبال زوندا به خط تولید وارد شده بود.

پاگانی صدمین و آخرین هویرا را به نام II Ultimo برای برت دیوید مدیر عامل پرستیژ ایمپورتز (Prestige Imports) تولید خواهد کرد. به دلیل استفاده از موتور AMG در این ابرخودرو، طراحی آن دارای رنگ های به کار رفته در خودروی فرمول یک مرسدس خواهد بود که توسط لوییس همیلتون رانده می شود.

رنگ بندی به کار گرفته شده در هویرا بسیار شگفت انگیز است. رنگ خاکستری محو چاشنی اصلی رنگ آمیزی است و این در حالی است که رنگ سبز دریایی در نوارهایی کشیده شده در سراسر خودرو، آینه ها و حتی کناره های چرخ ها به کار گرفته شده است. درون کابین این خودرو نیز از همان رنگ های خاکستری و سبز آبی استفاده شده و روی داشبورد، درها، کنسول مرکزی دیده می شود و این در حالی است که صندلی ها رنگ سفید یکدستی دارند.

اگرچه این به معنای خداحافظی با هویرا است ولی پاگانی به کارش ادامه خواهد داد. هوراچیو پاگانی (Horacio Pagani) مؤسس این خودرورسازی، اخیراً در مورد مدل بعدی این خودرو سخن به میان آورده است. ابرخودروی بعدی پاگانی مبتنی بر هیچ گونه موتور الکتریکی نخواهد بود و همچنان از جعبه دنده دستی استفاده خواهد کرد. با این حال به نظر می رسد تولید یک خودروی الکتریکی نیز در دستور کار پاگانی باشد.

 

 

منبع: پلازا مگ